De gratis Advertentie site van Zoetermeer en omgeving
Welkom, Gast
  • Registreren
  • Aanmelden
  • Verlanglijstje
Registreren Aanmelden
Plaats advertentie
  • Alle categorieën
  • Antiek en Kunst
  • Audio, Tv en Foto
  • Auto diversen
  • Auto-onderdelen
  • Autos
  • Boeken
  • Caravans en Kamperen
  • Cds en Dvds
  • Computers en Software
  • Contacten en Berichten
  • Diensten en Vakmensen
  • Dieren en Toebehoren
  • Diversen
  • Doe-het-zelf en Verbouw
  • Fietsen en Brommers
  • Hobby en Vrije tijd
  • Huis en Inrichting
  • Huizen en Kamers
  • Kinderen en Babys
  • Kleding | Dames
  • Kleding | Heren
  • Motoren
  • Muziek en Instrumenten
  • Postzegels en Munten
  • Sieraden, Tassen en Uiterlijk
  • Spelcomputers en Games
  • Sport en Fitness
  • Telecommunicatie
  • Tickets en Kaartjes
  • Tuin en Terras
  • Vacatures
  • Vakantie
  • Verzamelen
  • Watersport en Boten
  • Witgoed en Apparatuur
  • Zakelijke goederen
Kies categorie
De gratis Advertentie site van Zoetermeer en omgeving
  • Welkom, Gast language()->render(); ?>
  • Home
  • Kopen
  • Verkopen
  • Verlanglijstje
  • Registreren / Aanmelden
  1. Home
  2. Boeken
  3. Psychologie
ID: 6225

Jaap van Ginneken Striphelden op de divan

€5,00

Geen aanbiedingen geplaatst
Verlanglijstje
Verslag
  • Verkoper

Verkoper info

Boeken Enzo
Adres: Amsterdam
Contact Verkoper
Andere items van verkoper
  • Omschrijving
Omschrijving
Bieden vanaf 5 euro. Verzendkosten zijn voor de koper. Kijk in mijn account voor andere boeken enzo. Misschien verzacht het de verzendkosten. 2500 items er zit vast wel iets tussen. Rechtsboven in de hoek staat de naam boeken enzo. Klik deze aan en de hele collectie is te zien. Ophalen is beperkt mogelijk op afspraak


`Donald Duck heeft een karakterprobleem. Hij is hard en gierig, iemand van twaalf ambachten en dertien ongelukken die zijn steeds terugkerende frustraties in tomeloze agressie omzet... Hoe komt het dat zijn partner zijn partner niet is, zijn kinderen zijn kinderen niet zijn, en zijn vader zijn vader niet is? En wat heeft dit alles te maken met de mogelijk verborgen oorsprong van maker Walt Disney, en met zijn vroegste jeugd?'
In Striphelden op de divan schetst Jaap van Ginneken de psyche van Asterix, Babar, Donald, Kuifje en Superman én hun makers. De striphelden hebben identiteitsproblemen en karakterfouten: verborgen obsessies, complexen en neurosen waarvoor ze eigenlijk in therapie zouden moeten gaan. In hun avonturen blijken de psychische conflicten van hun makers door te klinken, vaak zonder dat die dat zelf bedoelden of begrepen.
Zo besteedt van Ginneken aandacht aan het gerucht dat Walt Disney oorspronkelijk afkomstig zou zijn uit Spanje en op jonge leeftijd geadopteerd werd door een Amerikaans stel -- een mogelijkheid die hem kennelijk bezighield, en waarnaar hij in het geheim onderzoek liet doen. Welke invloed had dit op Donald Duck?
Dit boek leest soms als een detective, maar ook als een psychologische biografie van de bedenkers van de bekendste striphelden. Het is bestemd voor een breed publiek van geïnteresseerden, uiteenlopend van iedereen die ooit van strips genoot tot iedereen die wel eens met een psycholoog te maken krijgt.
Jaap van Ginneken is zelfstandig psycholoog en adviseur, en tevens verbonden aan de afdeling Communicatiewetenschap van de Universiteit van Amsterdam. Vanaf jonge leeftijd is hij al gefascineerd door strips.

  • Contact
  • FAQ
  • Gebruiksvoorwaarden en Privacyverklaring.
  • Privacy Policy